• Home
  • »
  • Filmy
  • »
  • Przejazdy dla rowerów. Kto tak naprawdę ma pierwszeństwo?
Przejazdy dla rowerów. Kto tak naprawdę ma pierwszeństwo?
Loading advertisement...
Skip Ad
Next Video
Zbyt szybka jazda może zabijać
Anuluj
0 Fajny
0 Słaby Zagłosuj, że film jest słaby
Zobacz później
Zgłoś
Wyłącz światło
More
Please login to report!
Przejazdy dla rowerów. Kto tak naprawdę ma pierwszeństwo?
wyświetleń 19 wyświetleń
22/12/2021
like 0 like
dislike 0 dislike
Udostępnij
25 filmów
Z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstaje cykl krótkich filmów edukacyjno-profilaktycznych, w którym omawiane będą przepisy i zachowania uczestników ruchu drogowego, w tym kierujących pojazdami, pasażerów i pieszych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przypomnienie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi uczestników ruchu na obowiązek zachowania należytej ostrożności podczas poruszania się na drodze.

W pierwszym odcinku pt. „Przejazd dla rowerów” omówione zostały zasady i przepisy, o których kierowcy pojazdów silnikowych oraz sami rowerzyści często zapominali, albo w sposób niewłaściwy je interpretowali.

Ogromna większość rowerzystów uważa, że jeśli na drodze wyznaczony jest przejazd dla rowerów, to przysługuje im bezwzględne pierwszeństwo. W takich właśnie sytuacjach dochodzi często do zderzeń, a jeszcze częściej do konfliktów. To zupełnie błędne myślenie rowerzystów wynika z braku elementarnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz braku przynajmniej minimalnej wyobraźni i przewidywania co może się zdarzyć na drodze.

Niestety w rejonie przejazdów dla rowerów błędy popełniają również kierujący pojazdami silnikowymi i nie zwracają należytej uwagi na przejeżdżających cyklistów.

Niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów dla rowerów ma duży wpływ na ilość wypadków drogowych, dlatego też policjanci apelują o rozwagę, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów!

Źródło: KWP Bydgoszcz

Niestety, ale nie znalazłem kolejnych odcinków. Chyba zabrakło chęci na kontynuację albo pomysłu, bo na pewno na takie spoty kasa jest w budżecie.
01:09
Poprzedni
Bardzo nieudolny wyjazd z parkingu. Po to masz wideorejestrator. STOP PIRAT
22/12/2021
Następny
Zbyt szybka jazda może zabijać
22/12/2021
00:57

Napisz komentarz