• Home
  • »
  • Filmy
  • »
  • Naucz się parkowania równoległego, dla mnie było to łatwe
Naucz się parkowania równoległego, dla mnie było to łatwe
Loading advertisement...
Skip Ad
Next Video
Co robią czarne kropki na przedniej szybie samochodu?
Anuluj
0 Fajny
0 Słaby Zagłosuj, że film jest słaby
Zobacz później
Zgłoś
Wyłącz światło
More
Please login to report!
Naucz się parkowania równoległego, dla mnie było to łatwe
wyświetleń 18 wyświetleń
13/08/2019
like 0 like
dislike 0 dislike
Udostępnij
35 filmów
Jeśli kiedykolwiek mieliście problem z parkowaniem lub nie wiecie, czy wszystko w waszym aucie jest poprawnie ustawione, ten filmik jest dla was. Zaskoczy was, jakie to łatwe, jeśli wiecie już co robić. Te proste instrukcje krok po kroku mogą być przydatne zarówno dla doświadczonych jak i świeżo upieczonych kierowców, a my żałujemy że nie znaliśmy ich, kiedy zdawaliśmy na prawo jazdy.

Zacznijmy od najprostszego. Czyli od rzeczy, które uznajemy za oczywiste, lub o których zapominamy, gdy jeździmy już od wielu lat.
CZAS:

Poprawne ustawienie fotela 0:39

Lusterka 1:29

Ułożenie rąk 2:28

Parkowanie pod kątem 45° 3:47

Parkowanie prostopadłe 4:33

Wjazd tyłem 5:09

Parkowanie równoległe 😖 6:36#parking #poradydlakierowcow #jasnastronaSTRESZCZENIE:

– Musicie tak wyregulować wysokość siedzenia, żeby wyraźnie widzieć deskę rozdzielczą i drogę. Jeśli jesteście niższego wzrostu i mimo kombinowania z ustawieniami nadal nie widzicie nic nad kokpitem, kupcie sobie poduszkę lub podkładkę do siedzenia.

– Kiedy już ustawicie fotel, pochylcie się w lewo i przysuńcie do bocznej szyby najbardziej, jak możecie. Teraz ustawcie lusterko tak, żeby zobaczyć tylny błotnik. Siedząc poprawnie, powinniście ledwo dostrzegać bok tylnego zderzaka.

– Upewnijcie się, że dobrze widzicie wszystkie wskaźniki na desce rozdzielczej i że między wami a kokpitem jest odstęp co najmniej 30 cm. Wasze ręce powinny znajdować się nieco niżej niż barki i opierać się na kierownicy na godzinie dziewiątej i trzeciej.

– Ten trik przyda się wam za każdym razem, kiedy wjeżdżacie na parking, gdzie miejsca są pod skosem. Stąd parkowanie pod kątem 45 stopni. Najpierw, musicie upewnić się, że jedziecie w dobrym kierunku! Miejsca parkingowe powinny być pochylone w waszą stronę, a nie odwrotnie. Następnie ustawcie się maksymalnie po lewej stronie. Kontynuujcie jazdę, aż prawe boczne lusterko zrówna się z lewym reflektorem samochodu po prawej stronie.

– Zacznijcie od zjechania jak najbardziej na lewo. Uważajcie tylko na nadjeżdżające samochody! Im bardziej po lewej się znajdziecie, tym łatwiej wam będzie zaparkować.

– Najpierw wybierzcie miejsce, gdzie chcecie wjechać, i przejedźcie jeszcze 2 kolejne miejsca do przodu. Potem – to bardzo ważne – upewnijcie się, że kierowcy znajdujący się obok wiedzą, co zamierzacie. Włączcie kierunkowskaz i zanim wrzucicie wsteczny, sprawdźcie, czy nic nie nadjeżdża z przodu i z tyłu.

– Parkowanie równoległe. Najpierw upewnijcie się, że wasz samochód się zmieści. Potrzebujecie przestrzeni nie mniejszej niż półtorej długości waszego pojazdu. Jedźcie do przodu, aż wasz samochód znajdzie się na wysokości auta, które będzie stało przed wami.
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis
01:00
Poprzedni
Pieniądze poszły z dymem Mazda RX 8
13/08/2019
Następny
Co robią czarne kropki na przedniej szybie samochodu?
13/08/2019
08:29

Napisz komentarz