• Home
  • »
  • Filmy
  • »
  • Dlaczego autobusy mają duże kierownice
Dlaczego autobusy mają duże kierownice
Loading advertisement...
Skip Ad
Next Video
Pościg roku 2019. Policjanci staranowali mercedesa!
Anuluj
0 Fajny
0 Słaby Zagłosuj, że film jest słaby
Zobacz później
Zgłoś
Wyłącz światło
More
Please login to report!
Dlaczego autobusy mają duże kierownice
wyświetleń 14 wyświetleń
02/12/2019
like 0 like
dislike 0 dislike
Udostępnij
35 filmów
Dzisiaj zamiast o statkach kosmicznych, czy samolotach naddźwiękowych – wszystko, co chcieliście wiedzieć o autobusach, a baliście się zapytać! Autobus dowiezie was wszędzie: do szkoły, do pracy, na imprezę. W autobusie można nawiązać znajomość, albo zaspać i obudzić się na drugim końcu miasta. Czego tu nie kochać?

Wiecie, że autobusy szkolne w Ameryce mają charakterystyczny kolor będący mieszanką żółtego i pomarańczowego? Jest też sporo przepisów i wymogów technicznych odnoszących się do autobusów – szczególnie szkolnych. Na przykład, kierownice autobusowe poddawane są rocznym przeglądom.
Czas:

Dlaczego autobus ma większą kierownicę niż samochód? 0:24Jak duża jest kierownica? 0:58Dlaczego w autobusie nie ma pasów? 0:26Dlaczego amerykańskie autobusy szkolne są żółte? 2:06School Bus Yellow 2:39Ile waży autobus? 3:10Ilu pasażerów mieści się w autobusie? 3:35Jak zostać kierowcą autobusu szkolnego? 4:05Jak wyglądał pierwszy autobus? 4:42Kim był pierwszy kierowca autobusu? 5:13Od powozu konnego do nowoczesnego autobusu 5:50Ile paliwa zużywa autobus? 6:25Autobusowe rekordy 6:48


#autobusyszkolne #autobusy #jasnastronaStreszczenie:

– W autobusach wymieniono kierownice, kiedy wspomaganie stało się standardowym wyposażeniem w latach pięćdziesiątych. Im większy i cięższy pojazd, tym większej siły wymaga zmiana ustawienia osi przednich kół – pomaga w tym większy promień kierownicy.

– Kierownice w autobusach mają średnicę 40-60 cm.

– Badania wykazują, że autobus to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu, nawet bez pasów. Autobus jest nawet czterdzieści razy bezpieczniejszy niż samochód!

– W Stanach Zjednoczonych, żółty kolor autobusu szkolnego stanowi wymóg prawny! Chodzi oczywiście o to, żeby taki autobus się wyróżniał i był łatwo dostrzegalny dla uczestników ruchu drogowego. Żółty to jeden z pierwszych kolorów światła widzialnego.

– Przeciętny amerykański autobus szkolny waży od jakichś sześciu i pół do prawie dziewięciu ton.

– Przeciętny autobus szkolny w Stanach ma dziesięć i pół metra długości i mieści sześćdziesięciu czterech uczniów. W autobusie szkolnym nie wolno stać, w komunikacji miejskiej – jak najbardziej!

– Żeby zostać kierowcą autobusu, trzeba mieć ukończone dwadzieścia cztery lata oraz odpowiednie zaświadczenia od lekarza i psychologa. Aby ubiegać się o prawo jazdy kategorii D, należy wcześniej posiadać prawo jazdy kategorii B.

– Niejaki John Greenwood jeździł na trasie z Manchesterudo Pendleton w Wielkiej Brytanii już w roku 1824 – mówimy tutaj o konnej wersji Omnibusu.

– W baku autobusu szkolnego mieści się jakieś 230 litrów oleju napędowego.


Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Subskrybuj Jasną Stronę
https://bit.ly/2n9VrJj

___
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis
09:33
Poprzedni
Dlaczego szkolne autobusy mają białe dachy
02/12/2019
Następny
Pościg roku 2019. Policjanci staranowali mercedesa!
02/12/2019
01:44

Napisz komentarz