• Home
  • »
  • Filmy
  • »
  • 🎥 Piraci drogowi na nagraniach z wideorejestratorów. Policja pokazała filmy 👮‍♀️[KOMPILACJA]
🎥 Piraci drogowi na nagraniach z wideorejestratorów. Policja pokazała filmy 👮‍♀️[KOMPILACJA]
Loading advertisement...
Skip Ad
Next Video
💁‍♂️ „Mądre to? Co za kur*a debil” 🎥
Anuluj
0 Fajny
0 Słaby Zagłosuj, że film jest słaby
Zobacz później
Zgłoś
Wyłącz światło
More
Please login to report!
🎥 Piraci drogowi na nagraniach z wideorejestratorów. Policja pokazała filmy 👮‍♀️[KOMPILACJA]
wyświetleń 20 wyświetleń
19/02/2020
like 0 like
dislike 0 dislike
Udostępnij
140 filmów
👮‍♀️ 🎥 Policja opublikowała filmy z wideorejestratorów, które otrzymała od kierowców 👱‍♂️ Jak mówią, to tylko kilka z… 300 filmów, które olsztyńscy policjanci otrzymali na swoją skrzynkę w 2019 roku 🛑

ℹ️ KOMUNIKAT KWP OLSZTYN 👮‍♂️

Jazda „na zderzaku”, błyskanie światłami, trąbienie klaksonem, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, a do tego wulgarne gesty i pokrzykiwania – to cechy typowego drogowego agresora. Gdy dołożymy do tego lekceważenie przepisów ruchu drogowego, nadmierną prędkość i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, agresor staje się piratem drogowym, a także potencjalnym drogowym zabójcą. Policjanci – również dzięki współpracy i pomocy ze strony obywateli – wyciągają wobec nich stosowne konsekwencje.

W 2019 roku na Warmii i Mazurach doszło do 1218 wypadków drogowych, w których zginęły 103 osoby, a 1486 zostało rannych. Za śmierć i obrażenia tych osób odpowiedzialni byli przede wszystkim kierowcy, którzy rażąco łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego, a także wykazywali się brakiem zdrowego rozsądku oraz zwyczajnym chamstwem za kierownicą. Bo jak inaczej określić zachowanie kierowcy, który najpierw przejeżdżając przez powierzchnię wyłączoną z ruchu wyprzedza inne auta, by po chwili przed nimi zahamować, wymusić pierwszeństwo i skręcić w prawo w inną drogę?

Przykłady kilku takich bezmyślnych zachowań z dróg Warmii i Mazur w 2019 roku prezentujemy w poniższym filmie.

Zarejestrowane zdarzenia najlepiej obrazują, jak wyglądają główne przewinienia bezmyślnych kierowców na naszych drogach. Lekceważenie znaków poziomych i pionowych, wyprzedanie w miejscach niedozwolonych, przy ograniczonej widzialności, omijanie samochodów zatrzymujących się przed przejściami dla pieszych, przejeżdżanie „na czerwonym”, wyprzedzanie „na trzeciego”, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. W przedstawionych przypadkach te zdarzenia kończą się szczęśliwie, w takim sensie, że nie dochodzi do wypadku, nikt nie ginie, nikt nie odnosi ran. Jednak nie zmienia to faktu, że doszło tu do poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spowodowanego nieuzasadnioną brawurą i bezmyślnym lekceważeniem przepisów ruchu drogowego i drogowej kultury.

W 2019 roku policjanci z Warmii i Mazur otrzymali około 300 takich zgłoszeń. Dzięki nim blisko 200 kierowców poniosło konsekwencje popełnionych wykroczeń. W większości przypadków sprawy zakończyły się ukaraniem sprawców wykroczeń mandatami karnymi. W kilkunastu przypadkach zostały one przekazane do sądów z wnioskami o ukaranie.
09:06
Poprzedni
18 skutecznych sposobów na ochronę auta przed kradzieżą
19/02/2020
Następny
💁‍♂️ „Mądre to? Co za kur*a debil” 🎥
19/02/2020
00:29

Napisz komentarz